Cviky na záda

Jste mladá, ale již nyní víte, co je to lupnutí v kříži? Bolest zad je nepříjemná a vy skuhráte jako vaše babička? Začněte se pohybovat, a to co nepřirozeněji. Záda jsou nesmírně důležitou součástí našeho těla, která se bohužel často stává příčinou nářků. Začněte proto ještě dnes, pracovat na svých zádech. Vyzkoušejte zaručené cviky na záda.

Rotujte!

Když v práci delší dobu strnule sedíte, dochází k jednostrannému přetěžování některých svalů. Zapamatujte si proto jednoduchou definici, každých deset minut se pohněte, protáhněte, či udělejte i nepatrný pohyb. Při dlouhém sezení nedávejte nohu přes nohu. Děláte-li to delší dobu, může dojít ke vzniku šikmé pánve, což změní statiku páteře. Vhodnými cviky na záda se efektně zbavíte bolesti zad.

Pro zdraví svých zad provádějte otáčivé pohyby trupem a předklánějte se jen tak, zcela přirozeně. Zrovna tak, jak vás to spontánně napadne. Tím posílíte veškeré svalstvo. To však neznamená, že musíte rotovat neustále. Provádějte pomalu a vědomě rotační pohyby. Pokud chcete rotovat opravdu efektivně a zároveň si vypracovat sexy postavu, vyzkoušejte cvičení na stroji Power Plate. Budete se bavit, zhubnete nějaké to kilo a zbavíte se bolesti zad.

S pevnými zády zůstanete pohybliví

75% chronických a akutních problémů se zády souvisí s oslabeným zádovým svalstvem. Je tedy důležité se kromě pohybu, zabývat i posilováním břišních a zádových svalů. Vyzkoušejte proto zaručené cviky na břicho a cviky na záda díky nimž se budete cítit dobře. Udržujte si zdravá záda a dobrou náladu každý den.

Pokud si nejste jistí, že zvládnete cvičit pravidelně a správně, obraťte se na naše osobní trenéry. Ať se již rozhodnete pro jakýkoli cvičení, vězte, že vám budou vaše záda vděčná. Nezapomínejte však na to, že cvičení musí být především zábava. Zabývejte se proto i uvolněním či rozptýlením. Zkuste načerpat novou energii např. v parní kabině Longevity.

Tisknout


Kalendář

Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

« Prosinec 2018 Únor 2019 »

Rychlý kontakt

Ing. Jana Tvrzníková

Odbornice na zdravý životní styl, výživu, neinvazivní metody hubnutí a Anti-Aging

Objednávky konzultací:
Tel.: 603 564 224
E-mail: tvrznikova@janico.cz

Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem